Atrakcje

Najpiękniej położone miasto w Polsce

Jelenia Góra to pięknie zlokalizowane miasto wśród pagórków, lasów i zabytkowej architektury. Jest tutaj, mniej turystów i ruchu ulicznego jak w innych typowo górskich, turystycznych miejscowościach, co ma dużą zaletę i pozwala na spokojny pobyt i wypoczynek. Miasto jest doskonale skomunikowane, poprzez sieć drogową oraz kolejową. Z miasta można dojechać w liczne zakątki Polski, w tym największe miasta. Jest bogate w nowoczesną infrastrukturę taką jak galerie handlowe, kina, baseny itp. W części miasta Cieplice Zdrój można skorzystać z zabiegów uzdrowiskowych, w tym wody z basenów termalnych.

Położenie Apartamentów 3KF w samym centrum, daje spore możliwości poruszania się po najpiękniejszych zakątkach miasta bez potrzeby korzystania z samochodu, a w najbliższej okolicy znajduje się sporo sklepów, rynek główny, park, restauracje i puby. Tym sposobem można doskonale spędzić czas w zależności od potrzeb i nastroju.

Liczne aktywności i atrakcje w zasięgu ręki

Jelenia Góra stanowi doskonałe miejsce wypadowe w okoliczne góry, obfite w liczne trasy piesze i rowerowe. Miasto leży również w tzw. „Dolinie Pałaców i Ogrodów” – popularnym produkcie turystycznym, który aspiruje do wpisania na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Najbliższej położone i jedne z najciekawszych to Pałac Wojanów i pałace w Staniszowie. Znaną atrakcją turystyczną powiązaną z miastem jest też Zamek Chojnik, z którego roztacza się malowniczy widok na pobliskie pasma górskie.

Bliskość miasta do wyższych partii górskich Karkonoszy, to również prawdziwa gratka dla miłośników białego szaleństwa! Do najpopularniejszego kurortu narciarskiego jakim jest Karpacz i Szklarska Poręba dotrzemy z naszych apartamentów w niespełna 25 minut, dzięki czemu Jelenia Góra może być doskonałą alternatywą dla zatłoczonych i głośnych miejscowości ze zdecydowanie wyższymi cenami nocleg.

Jelenia Góra to też znane miejsce gdzie odbywa się znany na świecie Jarmark Staroci i Osobliwości czy też festiwal teatrów ulicznych.